Olomouc Summer School

Letní kurzy Olomouc Summer School jsou skvělou alternativou k tradičním příměstským táborům

V létě 2021 nabízí Olomouc Summer School program týdenních kurzů pro děti a teeneagery ve třech tématech. Vybrané kurzy nabízíme také v angličtině. Na děti čeká týden plný vzdělávacích a zážitkových aktivit. Mimo práci na vybraném vzdělávacím projektu se v rámci zážitkového programu zaměříme i na rozvoj osobnosti. 

Olomouc Summer School je tu pro všechny

I když Olomouc Summer School vznikla jako nový program International School Olomouc (iSchool), letní příměstské kurzy jsou otevřeny všem dětem a teenagerům ve věku 7 až 18 let, nejen tedy žákům iSchool.

"Konkurence přibývá a příští generace potřebuje mnohem více než jen formální školní osnovy! Program letní školy je naší odpovědí na to, jak pomoci dětem získat trochu náskok.  Je to také příležitost pro všechny vyzkoušet si, jak funguje projektové vyučování. V létě se úplně vzdáme učebnic a zaměříme se na aktuální zajímavá témata. Budeme pracovat výhradně v týmu, povedeme diskuzi, budeme samostatně vyhledávat informace, rozvíjet prezentační dovednosti a další kompetence. Protože mají děti prázdniny, nezapomeneme se i bavit a děti čeká skvělý zážitkový program plný zajímavých aktivit a her", přibližuje hlavní ideu tohoto projektu Michaela Fusková, ředitelka Olomouc Summer School.


Angličtina hravou formou

Vybrané kurzy budou vedeny v angličtině, nicméně učitelé a instruktoři jsou zvyklí pracovat s dětmi, pro které angličtina není rodným jazykem, takže i dítě, které neovládá angličtinu "na jedničku", si program užije a ještě se přirozeně naučí spoustu nového.

Dítě můžete přihlásit vyplněním tohoto Google formuláře. Před vyplněním si prosím projděte termíny kurzů pro léto 2021 a ceník.

Tématické kurzy na léto 2021


Garance kvality a know-how

  • Kvalitu kurzů garantuje vzdělávací instituce (iSchool)
  • Vyvážená kombinace projektového učení a zážitkového programu
  • Projektové vyučování s velmi praktickými, konkrétními výstupy z každého tématu (v rámci Code Avengers povědomí o HTML/CSS Web, Java Script, Python naprogramování webu a vlastní aplikace, v rámci Green Warriors návrh na zlepšení udržitelnosti města pro Radu města Olomouc, v rámci Business Heroes marketing plan či rebranding místní restaurace)
  • Vybrané kurzy s výukou v angličtině
  • Bezpečné, prostorné a vybavené prostředí (areál školy o rozloze 2 hekterů v centru města s vlastním lesíkem, travnatým hřištěm, sportovní plochou, učebnami a vlastní jídelnou)
  • Individuální přístup a práce v malých skupinách
  • Společná BBQ pro rodiče s dětmi na konci týdne - prezentace výstupů z projektu

Vedoucí Olomouc Summer School

Michaela (Michelle) Fusková

Dobrý Den! Jmenuji se Michelle a jsem ředitelkou Olomouc Summer School.

Vystudovala jsem BSc Business Management na Royal Holloway, University of London. Poté jsem dokončila magisterský titul na University of Surrey v MSc International Tourism Management. Strávila jsem několik sezón jako ředitelka mezinárodní letní školy ve Velké Británii, takže jsem si s sebou zpět do Čech přivezla bohaté zkušenosti.

Těším se na pilotní léto Olomouc Summer School 2021 - máme naplánovaný super program postavený na základech a zkušenostech nejen mých, ale i pedagogů z International School Olomouc.

Olomouc Summer School je novou službou Česko Britské Mezinárodní školy a MŠ s.r.o. | www.ischool.cz